Zaburtowy silnik elektryczny PORADNIK - FAQ

Najważniejszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę to sprawność, ponieważ określa ona, jak długo możemy pływać na tym samym akumulatorze. Wiele osób, chcąc kupić silnik elektryczny, kieruje się wejściową mocą silnika, ponieważ producenci silników właśnie ten parametr podają jako najważniejszy. Zawsze powinniśmy patrzeć na moc wyjściową (efektywną).

Niektóre silniki pobierają 10kW mocy, ale dają tylko 5.6kW mocy rzeczywistej, co oznacza 44% straty mocy. Jest to bardzo nieefektywne, dlatego wydajność wynosi tylko 56%. Dla porównania silnik Karvin pobiera tylko 6.8kW, a efektywnej mocy oddaje 6kW na śrubie. Różnica w skuteczności dwóch silników wynosi 33%, co oznacza, że silnik Karvin jest o 33% bardziej energooszczędny, co pozwala na dłuższe pływanie.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to czy silnik posiada przekładnię. Każdy silnik, który ma przekładnię, jest bardzo nieefektywny co powoduje utratę mocy. Uwaga: silniki Karvin nie mają przekładni, dlatego rotor silnika obraca się na 2000 obr/min bez obciążenia, w wyniku czego nie występuje problem z przegrzewaniem.

Dla porównania mniejsze silniki z przekładnią muszą się wkręcać na większe obroty (większy pobór prądu), a następnie za pomocą przekładni redukować je, aby uzyskać moc na śrubie. Należy pamiętać, że każda przekładnia silnikowa może ulec uszkodzeniu.

Proszę zaobserwować gdzie w silniku zaburtowym znajduje się silnik oraz falownik, ponieważ są to elementy, które muszą być chłodzone. Idealnym rozwiązaniem jest chłodzenie pasywne jeżeli silnik i falownik znajduje się pod wodą. Wielu producentów silniki i falowniki ma w górnej cześci obudowy i musi doprowadzać pompą wodę w celu schłodzenia. Pompa jest następnym elementem jak przekładnia, która może ulec uszkodzeniu. Ten sposób chłodzenia jest mało efektywny.

Kolejną cechą są napięcia, na których mogą pracować silniki. Większość silników pracuje na jednym napięciu. Silnik Karvin 5500 może pracować na 3 napięciach.

Przykłady:
napięcie 48V - max. moc 24hp
napięcie 36V - max. moc 18hp
napięcie 24V - max. moc 12hp

Jak widać za pomocą tej funkcji, możemy regulować moc silnika.

Silniki KARVIN mogą być zdalnie sterowane, posiadają komputery, bezstopniową regulację ruchu wprzód i wstecz. Karvin dodatkowo może być również sterowany za pomocą klawiatury.
Karvin ma zdalnie sterowany klucz z immobilizerem, śrubę ze stali nierdzewnej oraz jest całkowicie wykonany z aluminium. Silniki KARVIN są obięte 2 letnią gwarancją na cele komercyjne.

Copyright: KARVIN 2007 - 2019 | Designed and coded by WEBLUX
Generated time 0.001250 [s]
karvin motor youtube
facebook karvin


Z
A
D
Z
W
O
Ń


+
4
8


5
7
9

4
3
5


4
2
8

INFO LINIA (+48) 579 435 428


karvin logo
Potrzebujesz porady lub odpowiedzi na jakieś pytania?

Proszę zadzwoń lub użyj okienka chatu w prawym dolnym rogu.
POLITYKA PRYWATNOŚCI     Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Dowiedz się więcej...